Taxi Frýdlant nad Ostravicí

NEJLEPŠÍ TAXI ve FRÝDLANTU NAD OSTRAVICÍ a okolí

TAXI FRÝDLANT

800 888 895

www.taxibest.cz

taxibest@seznam.cz

IČ: 87457571

Naše TAXI FRÝDLANT má ve Frýdlantu nad Ostravicí dlouholetou tradici. Pro naše zákazníky nejen z Frýdlantu jezdíme NON-STOP a máme pro ně k dispozici sedany i kombíky pro případný odvoz větších zavazadel. Auta jsou čistá, s klimatizací i navigací, v dobrém technickém stavu, vybavená všemi náležitostmi pro taxislužbu a vždy připravená pro převoz Frýdlantem i mimo něj. Zajišťujeme taktéž TRANSFERY TAXI NA LETIŠTĚ Ostrava, Brno i Praha, dále DRINK-SERVIS - odvoz téměř jakéhokoliv vozidla (od motocyklu po autobus), dále KURÝRNÍ SLUŽBY - převoz spěchajících zásilek - na větší břemena jsme po domluvě schopni zajistit nákladní vůz, ZIMNÍ i LETNÍ STARTOVÁNÍ, dovoz drobných předmětů, SENIOR-SERVIS - po přepravě doprovod k lékaři či pomoc s těžkým nákupem a další služby. Z Frýdlantu vás odvezeme kamkoliv po ČR i EU, na delší vzdálenosti či časté jízdy je možné domluvit SMLUVNÍ CENU či VĚRNOSTNÍ ZÁKAZNICKOU SLEVU. Při přepravě dětí mimo FRÝDLANT můžeme po předchozí domluvě zajistit podsedáky či autosedačky.

Pro firmy možnost platby na fakturu.

taxi frydlant nad ostravici, TAXI FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ, Taxi Frýdlant, Frýdlantské taxi, taxi ve Frýdlantu, taxi na Frýdlantsku, Frýdlantský taxík, taxi frýdlantsko, taxi z Frýdlantu, taxi Frýdlantem, taxi Frýdlantskem, taxislužba frýdlant nad ostravicí

Taxi Frýdlant nad Ostravicí

taxi frydlant nad ostravici

prima taxi frydlant

taxi frydlant

diky za super odvoz taxi frydlant

TAXI Z FRYDLANTU

RYCHLY ODVOZ ZA SKVELOU CENU Z FRYDLANTU DO FRYDKU, CHVALIM A DOPORUCUJI VASE TAXI ! :D

frydlant taxi

ahoj, dik za rychly a pohodovy odvoz vasim taxi frydlant

taxi ve frydlantu

super taxi, bezva cena, rychly prijezd, chvalim tohle taxi frydlant !

taxi frydlant

skvělá taxislužba ve frýdlantu nad ostravicí, doporučuju ostatním !

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ, přečtěte si také několik zajímavostí o Frýdlantu :

Frýdlant nad Ostravicí je město ležící po obou stranách historické moravsko-slezské zemské hranice v podhůří Moravskoslezských Beskyd. Má necelých 10 tisíc obyvatel. Obec se nachází v údolí řeky Ostravice při úpatí nejvyšší hory Beskyd – Lysé hory v průměrné nadmořské výšce 360 metrů. Díky své poloze bývá nazýván vstupní bránou do Moravskoslezských Beskyd.
Do přelomu 12. - 13. století bylo území dnešního Frýdlantu hustě zalesněno a plnilo funkci tzv. pohraničních hvozdů dělících Moravou, kterou si přivlastnili Přemyslovci, a Slezsko, které si nárokovali polští Piastovci. Moravsko-slezská hranice byla určená hřebenem hory Ondřejník. Souvislejší osidlování severovýchodního cípu Moravy začalo v druhé polovině 13. století, kdy král Přemysl Otakar II. toto území udělil v léno olomouckému biskupství a pověřil jeho osídlením tehdejšího olomouckého biskupa Bruna ze Schaumburku (v úřadě 1245-1281) S osídlováním bylo nutné přesněji vymezit zemskou hranici - proto Přemysl Otakar II., ovládající i část Slezska, rozhodl roku 1256 v územním sporu mezi opolským knížetem Vladislavem a olomouckým biskupem Brunem, že moravsko-slezskou hranici bude nově tvořit řeka Ostravice.
V letech 1285-1300 vzniká osídlením tohoto území léno Místecko-Frýdlantské. K roku 1300 je zaznamenán Jindřich z Frýdlantu, o němž se předpokládalo, že pocházel z rodu Stangů, a že tedy Frýdlant musel být založen v poslední třetině 13. století. Je však možné, že byl příslušníkem rodu Ronovců, kteří pocházeli z Frýdlantu v Čechách (v takovém případě by jméno Frýdlant bylo přeneseno z Čech na Moravu a Frýdlant mohl být založen později, cca ve 14. století). Roku 1402 prodává tehdejší držitel Lacek z Kravař léno tehdejšímu držiteli frýdeckého panství, jehož součástí bylo až do roku 1581, kdy olomoucký biskup Stanislav Pavlovský připojuje léno ke svému hukvaldskému panství. O rok dříve byl ve Frýdlantu postaven dřevěný kostelík z r. 1580 zasvěcený sv. Bartoloměji, který byl v letech 1672-1690 přestavěn na kamenný.
Obyvatelstvo se živilo převážně zemědělstvím a dřevorubectvím, a to až do 17. století. V letech 1618–1620 vznikly na frýdlantském katastru železárny a v posledních letech třicetileté války byly založeny hamry. V roce 1675 byly hamry zmodernizovány a Frýdlant se stal jedním z významných moravských hutních center. Kromě hamrů prosperovala ve druhé polovině 17. a v 18. století ve Frýdlantu i ruční výroba papíru.
Dne 7. září 1848 byla zrušena robota i dědičná práva fojtů a rychtářů obcí. V prvních volbách do obecního zastupitelstva bylo zvoleno bylo 18 zástupců a prvním starostou se stal Štěpán Kerlín.
Hutnictví se v 19. století zaměřilo na slévárenskou produkci umělecké litiny, kamen, později i smaltovaného nádobí a vybraných strojírenských výrobků. Po první světové válce bylo roku 1920 započato s elektrifikací městečka.
Za první autobusovou linku v českých zemích je považována doprava, kterou v roce 1907 provozoval soukromník z Frýdlantu nad Ostravicí do Horní Čeladné.