Taxi Olomouc

NEJLEPŠÍ TAXI z OLOMOUCE a okolí

TAXI OLOMOUC

800 22 30 30

www.citytaxiol.cz

citytaxi.olomouc@seznam.cz

IČ: 68924992

NON-STOP provoz taxi v Olomouci, vícemístná vozidla 6+1, autosedačky ve výbavě. DRINK-SERVIS, taxi transfery z Olomouce na letiště, expresní přeprava zásilek a další taxi služby na olomoucku.

AKCE - každá 10. jízda do 5 kilometrů ZDARMA !

taxi Olomouc, Olomouc taxi, taxi pro Olomouc, Olomoucké taxi, taxi v Olomouci, taxi na Olomoucku, Olomoucký taxík, taxík Olomouc, taxi z Olomouce, taxi do Olomouce, taxi Olomoucí, taxi Olomouckem, taxislužba Olomouc

Taxi Olomouc

taxi olomouc

pohodové a rychlé taxi v olomouci - chválím :)

taxi olomouc

Taxi přijelo hned, ani jsem dlouho nemrznul a cena mě mile překvapila. V Olomouci jezdím už jen s nima !

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI OLOMOUC, přečtěte si také několik zajímavostí o Olomouci a okolí :

Olomouc byla ve středověku centrem Moravy, do třicetileté války třetím největším městem zemí České koruny (po Praze a Vratislavi) a největším městem na Moravě. Dnes je sídlem arcibiskupství a metropolity moravské církevní provincie, a také centrem pravoslavné církve na Moravě.
V oblasti soudní moci je významnou institucí Vrchní soud v Olomouci. Význam Olomouce jako vzdělanostního centra podtrhují Univerzita Palackého, nejstarší na Moravě a druhá nejstarší v Česku, Vědecká knihovna a Slovanské gymnázium, nejstarší nepřetržitě fungující střední škola na Moravě s českým vyučovacím jazykem.
Olomouc byla v minulosti významným obranným centrem, sídlem silné vojenské posádky, v polovině 18. století bylo město přebudováno na mocnou pevnost. V následujících letech bylo vystavěno mnoho kasáren, cvičišť, skladišť a dalších objektů, které využívala armáda i po zrušení pevnosti v roce 1884, po dobu Československé republiky (kdy vzniklo též významné letiště v Neředíně), i po druhé světové válce. Od roku 1968 byla v Olomouci i velice početná (okupační) posádka Sovětské armády. V současnosti v Olomouci sídlí Velitelství společných sil AČR, velitelství pozemních vojsk, město je tedy stále hlavním centrem obrany státu.
Pro svou atmosféru je Olomouc vyhledávaným střediskem mezinárodních konferencí a festivalů. Více než čtyřicetiletou tradici má Academia film Olomouc (AFO), mezinárodní festival dokumentárních filmů a videoprogramů. Dále pak Flora Olomouc, mezinárodní výstava zaměřená na zahradnictví a pěstování rostlin s každoroční návštěvností okolo 80 000 návštěvníků. Oblíbený je také Podzimní festival duchovní hudby či Mezinárodní varhanní festival. Své fanoušky si již našly také mladší akce – květnový Beerfest i srpnový Flamenco festival.
Olomouc je známá svými historickými památkami, její historické jádro je městskou památkovou rezervací, která je po pražské druhá nejvýznamnější v Česku.

Několik užitečných informací o taxislužbě:

Taxislužba - taxi - je druh veřejné dopravy, při němž je nabízena přeprava zpravidla osobními automobily dle přání zákazníka. Doprava je nabízena na internetu pomocích různých inzercí, portálů či mobilních aplikací, fyzicky pak pomocí veřejných či soukromých reklamních ploch, dále pak přítomností vozidel taxislužby na vyznačených, ale i neoficiálních stanovištích zpravidla nedaleko míst, kde se koncentruje větší množství lidí, jako třeba nádraží, společenské či sportovní události, diskotéky a pod. Taxislužba se též nabízí jízdou vozidel po ulici tak, aby zájemce o přepravu mohl dát řidiči zájem o přepravu např. pokynutím ruky. Cena za přepravu se platí přímo řidiči taxislužby, může se platit hotově nebo pomocí platební karty a terminálu, je-li jím vozidlo taxi vybaveno.
Pravidla fungování taxi vymezuje přesně Zákon o silniční dopravě. K činnosti taxislužby je nutná licence - koncese od obce s rozšířenou působností, na jejímž území dopravce taxislužbu provozuje. Obec může určit obecně závaznou vyhláškou podmínky udělení licence a provozní řád stanovišť taxislužby a za stanovených podmínek nařízením určovat maximální ceny jízdného. Statutární města a obce s počtem obyvatel přesahujícím 20 000 mohou stanovit vyhláškou jako podmínku k výkonu práce řidiče taxislužby na území obce složení zkoušky z místopisu, právních předpisů a obsluhy taxametru, které obec potvrzuje osvědčením s omezenou časovou a územní platností.
Většina dopravců v taxislužbě jsou živnostníci - koncesionáři, kteří se mohou sdružit a pracovat pod jedním dispečingem - společně se pak na provoz dispečingu finančně i jinak podílejí a tím jej zabezpečují.
Dále mohou taxislužbu vykonávat soukromé subjekty, které činnost vykonávají prostřednictvím svých zaměstnanců.

Ve městě Olomouc i za Olomoucí funguje několik taxislužeb - u našeho taxi se spolehněte na krátkou čekací dobu, čistá auta, příjemné řidiče i dobré ceny.