Taxi Slaný

NEJLEPŠÍ TAXI v SLANÉM a okolí

TAXI SLANÝ

722 601 601

www.taxislany.cz

radomir.slansky@gmail.com

IČ: 88887740

DLOUHOLETÁ TRADICE našeho TAXI SLANY - NÍZKÉ CENY taxi pro Slaný a přilehlý region, vozidla sedan - Škoda Superb 3 L&K, klimatizace, navigace, kurýrní služby, dovoz drobného zboží ve Slaném i okolí - jídlo, květiny, alkohol, SENIOR SERVIS, působíme v ČR i celé EU, transfery na letiště a z letiště, přeprava zásilek po ČR a EU, dětské autosedačky - podsedáky - po domluvě, pro firmy možnost platby na fakturu, ZIMNÍ I LETNÍ STARTOVÁNÍ pomocí kabelů, možnost odtahu vozidel a další služby. Levná taxi přeprava ze Slaného KAMKOLIV !

DRINK SERVIS - odvoz vozů druhým řidičem - NUTNO OBJEDNAT PŘEDEM 

taxi Slaný, Slaný taxi, taxi pro Slaný, taxi ve Slaném, taxík Slaný, taxi ze Slaného, taxi do Slaného, taxi Slaným, taxislužba Slaný, Slane, taxi slanym

Taxi Slaný

TAXI SLANY

TAXI SLANY nejlepsi taxisluzba ve meste !!!!!

TAXI VE SLANEM

skvely taxi ve slanym, diky za rychlej odvoz

Taxi Do Slaneho

Taxi Slany - za slusnou cenu korektni sluzba, hlasim spokojenost

slany taxi

Slany Taxi : skvele sluzby, rychla preprava, dobra cena - dekuji a budu doporucovat ! :-)

taxi slany

diky za rychly odvoz taxi slany

slany taxi

slany taxi nejlepsiiiiii ! :)*

TAXI SLANY

SKVELE TAXI SLANY - RYCHLOST I PRIMA CENA, DOPORUCUJU !

taxi ze slaneho

rychlost a skvela cena taxi ze slaneho do prahy, diky

taxi ve slanem

taxi ve slanem - diky za odvoz z pozdni brigady - jeste ze jste, jinym taxikum jsem se vubec nemohla dovolat !!!!

Taxi Slany funguje na jednicku

V nedeli 29.7.2019 jsem zkousel kontaktovat ruzne firmy - a jedine tahle taxisluzba Taxi Slany mi vysla vstric. Jeste jednou diky ! :)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI SLANÝ, přečtěte si také několik zajímavostí z historie Slaného a okolí :

Trhová osada Slaný vznikla v období raného středověku, nejspíše již v 11. století, při důležité obchodní stezce vedoucí z Prahy do Saska, kterou zde protínají další vnitrozemské cesty. Přestože nepatřila mezi významná zeměpanská hradiště, nacházely se zde některé lokální knížecí úřady mj. soudní instance. V průběhu 12. století zde vzniká expozitura benediktinského kláštera v Ostrově u Davle, který v okolí získává majetek nejspíše přímo od panovníka. Mniši zde zakládají také nový kostel zasvěcený sv. Gothardu, jehož úctu ostrovský klášter šířil. Nejspíše ještě do konce 12. století nebo nedlouho poté zde vyrostla románská trojlodní bazilika, předchůdce dnešního farního kostela. Majetkové državy několika zejména církevních institucí na území významné osady a v jejím blízkém okolí byly také důvodem, proč se panovníkovi nepodařilo povýšit ji na město dříve. Základním předpokladem tohoto kroku totiž bylo majetkové scelení lokačního území a vytvoření majetkového zázemí v okolí.
Přesné datum vysazení nového královského města není známo. Stalo se tak mezi roky 1295–1305; r. 1295 ještě královským městem nebylo, ale povýšení udělil král Václav II., který r. 1305 zemřel. Nedlouho po založení bylo nové město opevněno. V roce 1371 jej zasáhl ničivý požár, bezprostředně po něm začíná obnova města včetně novostavby farního gotického kostela sv. Gotharda.
Krátce po vypuknutí husitských bouří r. 1419 opouští město ostrovští benediktini, kteří se do něj již nikdy nevrátili, a do města přichází reformní kněží strany podobojí. Slaný se dokonce ocitnul mezi tzv. šesti vyvolenými husitskými městy, která měla být spasena při nadcházejícím konci světa očekávaném radikálními kazateli. V květnu 1420 došlo ke zvratu, kdy město obsadila Zikmundova vojska a navštívil ho dokonce sám panovník, který zakročil proti příznivcům husitství. V březnu 1421 však otevřeli měšťané brány opět husitskému vojsku a stali se součástí pražského městského svazu. V něm zůstali až do dobytí a vyplenění města vojskem radikálnějšího táborského svazu pod vedením Jana Roháče z Dubé v dubnu 1425, jehož součástí se potom stali na dalších deset let. Po porážce táboritů v bitvě u Lipan r. 1434 se město poddalo vládě panské jednoty a r. 1436 přijalo Zikmunda za krále. Slané nadále patřilo k umírněnému utrakvistickému proudu, r. 1452 podpořilo volbu Jiřího z Poděbrad zemským správcem. Král Jiří z Poděbrad pak městu věnoval mnoho výsad.
Nekatolické město se účastnilo protihabskurských povstání r. 1648 i r. 1618, kdy zde pobývala rodina vzdorokrále Fridricha Falckého. Po porážce stavovského odboje nastává zásadní zlom v dějinách města, které z hrdého královského a krajského města stává městem poddanským, neboť je panovníkem prodáno Martinicům sídlícím v nedalekém Smečně. Za třicetileté války pak bylo město poškozeno pobytem válčících armád.
Vlastník reprezentovaný Bernardem Ignácem z Martinic se ve městě choval pragmaticky, práva měšťanů byla omezena ve prospěch jeho panství. Na druhou stranu tato významná osobnost své doby vtiskla Slanému barokní ráz. Roku 1655 založil při renesančním hřbitovním kostele Nejsvětější Trojice za hradbami města františkánský klášter a uprostřed kostela nechal vystavět jako jeho srdce Loretánskou kapli. Přímo na hlavním náměstí založil r. 1658 Piaristickou kolej, která zajišťovala vzdělání na úrovni středního školství a pro vrchnostenskou správu panství vystavěl budovu čp. 1 zvanou "Martinický dvůr". Roku 1662 dal vztyčit na Slánské hoře tři kříže na znamení Kalvárie a r. 1665 nechal na dalším tehdy holém pahorku směrem ke Smečnu vystavět kapli Božího hrobu, nejstarší v Čechách.
Až do roku 1960 bylo Slaný sídlem vlastního okresu, v uvedeném roce však bylo včleněno do okresu Kladno. V roce 1992 se historické jádro města stalo městskou památkovou zónou.