Taxi Žamberk

NEJLEPŠÍ TAXI ze ŽAMBERKA a okolí

TAXI ŽAMBERK

603 22 01 22

eurolunacar@seznam.cz

IČ: 40111211

Naše TAXI ŽAMBERK má na Žambersku dlouholetou tradici. Máme v Žamberku NON-STOP provoz, působíme v celé EU, z Žamberka i okolí zajišťujeme i transfery na letiště. Jezdíme sedany i kombíky, k dispozici je i MIKROBUS 8+1. Vozy jsou s klimatizací a navigací. Pro stálejší zákazníky nabízíme věrnostní zákaznické SLEVY. Poskytujeme DRINK SERVIS (odvoz Vašeho vozu), v případě poruchy ODTAH či ODVOZ VOZIDEL, zimní i letní STARTOVÁNÍ, kurýrní služby, dovoz drobného zboží, SENIOR SERVIS (odnos těžších břemen, doprovod k lékaři ...), přeprava menších i větších zásilek do 2000 kg, poradíme si s lyžemi, koly i loďkami. PRO FIRMY možnost platby na fakturu. PŘEPRAVA DĚTÍ - k dispozici podsedáky - na vyžádání i dětské autosedačky. Ochrana osob zajištěna. Objednávky přijímáme česky, rusky, německy i anglicky. Dokážeme zprostředkovat AUTOBUS i NÁKLADNÍ VŮZ. Převoz domácích mazlíčků nám nevadí, i větší pejsky naložíme.

taxi zamberk, Taxi Žamberk, žamberk taxi, taxi pro žamberk, Žamberské taxi, taxi v Žamberku, taxi na Žambersku, Žamberský taxík, taxík Žamberk, taxi ze Žamberka, taxi do Žamberka, TAXI ŽAMBERK, taxi Žamberskem, taxislužba žamberk, Žamberská Taxislužba

Taxi Žamberk

zamberské taxi

diky za bezva odvoz, taxi zamberk SUPER !

taxi zamberk

super odvoz, diky taxi zamberk !

taxi ze zamberka

pohodove taxi ze zamberka, doporucuju

zamberk taxi

bezva taxi v zamberku, diky za rychly odvoz

taxi v zamberku

ahoj, chtela bych pochvalit TAXI ZAMBERK, prijeli hned, ani jsem moc nemrzla - prijemna cena, pohodovy ridic, proste skvely taxi v zamberku, diky :)

zamberk taxisluzba

Vcera vecer spokojenost s taxi zamberk, rychlost i dobra cena, taky doporucuju.

taxi žamberk

ano, s touhle taxislužbou jsem jela, v žamberku hlásím spokojenost :-)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI ŽAMBERK, přečtěte si také několik zajímavostí z historie Žamberka a okolí :

Nejstarší doložená zmínka o Žamberku je na listině, kterou v roce 1332 zbraslavský opat prodával lanškrounskou rychtu jakémusi Tyczkovi (Tyčkovi) ze Žamberka. Lanšperský hrad i celé lanškrounské panství byly tehdy v držení zbraslavského kláštera.
Za vlády králů Přemysla Otakara I., Václava I. a Přemysla Otakara II. byly ve východních Čechách založeny nové hrady a osady. V těch dobách byly založeny hrady Lanšperk, Žampach, Litice, Potštejn a další. Kolonizátoři založili města a vesnice, které dnes známe jako Rychnov nad Kněžnou, Rokytnice v Orlických horách, Vamberk, Slatina nad Zdobnicí, Pěčín, Kunvald, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, nebo Letohrad. Přesný rok založení těchto hradů a obcí však není znám, ale předpokládá se, že v těchto dobách byl založen německými kolonisty i Žamberk. Je dost možné, že v místech, kde vyrostlo německé město Žamberk, byla již dříve rolnická osada slovanská. Nové německé obyvatelstvo přineslo do nově založeného města řemesla a také německé městské uspořádání, v čele města byl rychtář. V různých listinách se město psalo různě: Senftinberg, Semftenberg, Zenftenberg, Senftenberg nebo Zenftenberg. Na konci 14. století se město vlivem okolního slovanského obyvatelstva počeštilo, protože v těch dobách se v listinách objevuje počeštěné jméno Žamberk.
O rozdělení města Žamberk na litickou a žampašskou polovinu se zmiňuje již listina z roku 1365, o které psal profesor August Sedláček, že je uložena ve vídeňském c. k. dvorním archivu. Na litické straně se vystřídalo několik majitelů od Jana z Lichtenburka v roce 1356 přes Jiřího z Poděbrad (1450–1471) až po Mikuláše z Bubna (1575). Majiteli žampašské poloviny byli Čeněk Žampach z Potštejna 1367, Burian Trčka z Lípy 1513 a Mikuláš z Bubna, který roku 1575 obě poloviny Žamberka spojil.
V současné doběje město jak administrativním, tak i přirozeným spádovým centrem žamberského mikroregionu, který čítá téměř 29 tisíc obyvatel.
Historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu. Město je turistickým východiskem do jižní části Orlických hor i jejich podhůří. Západně od města se nachází veřejné vnitrostátní letiště (sportovní letiště). Na východním okraji Žamberka se nachází sportovně rekrační areál Pod Černým lesem.