Taxi Žamberk

NEJLEPŠÍ TAXI ze ŽAMBERKA a okolí

TAXI ŽAMBERK

603 22 01 22

eurolunacar@seznam.cz

IČ: 40111211

Naše TAXI ŽAMBERK má na Žambersku dlouholetou tradici. Máme v Žamberku NON-STOP provoz, působíme v celé EU, z Žamberka i okolí zajišťujeme i transfery na letiště. Jezdíme sedany i kombíky, k dispozici je i MIKROBUS 8+1. Vozy jsou s klimatizací a navigací. Pro stálejší zákazníky nabízíme věrnostní zákaznické SLEVY. Poskytujeme DRINK SERVIS (odvoz Vašeho vozu), v případě poruchy ODTAH či ODVOZ VOZIDEL, zimní i letní STARTOVÁNÍ, kurýrní služby, dovoz drobného zboží, SENIOR SERVIS (odnos těžších břemen, doprovod k lékaři ...), přeprava menších i větších zásilek do 2000 kg, poradíme si s lyžemi, koly i loďkami. PRO FIRMY možnost platby na fakturu. PŘEPRAVA DĚTÍ - k dispozici podsedáky - na vyžádání i dětské autosedačky. Ochrana osob zajištěna. Objednávky přijímáme česky, rusky, německy i anglicky. Dokážeme zprostředkovat AUTOBUS i NÁKLADNÍ VŮZ. Převoz domácích mazlíčků nám nevadí, i větší pejsky naložíme.

taxi zamberk, Taxi Žamberk, žamberk taxi, taxi pro žamberk, Žamberské taxi, taxi v Žamberku, taxi na Žambersku, Žamberský taxík, taxík Žamberk, taxi ze Žamberka, taxi do Žamberka, TAXI ŽAMBERK, taxi Žamberskem, taxislužba žamberk, Žamberská Taxislužba

Taxi Žamberk

taxi zamberk

super odvoz, diky taxi zamberk !

taxi ze zamberka

pohodove taxi ze zamberka, doporucuju

zamberk taxi

bezva taxi v zamberku, diky za rychly odvoz

taxi v zamberku

ahoj, chtela bych pochvalit TAXI ZAMBERK, prijeli hned, ani jsem moc nemrzla - prijemna cena, pohodovy ridic, proste skvely taxi v zamberku, diky :)

zamberk taxisluzba

Vcera vecer spokojenost s taxi zamberk, rychlost i dobra cena, taky doporucuju.

taxi žamberk

ano, s touhle taxislužbou jsem jela, v žamberku hlásím spokojenost :-)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI ŽAMBERK, přečtěte si také několik zajímavostí z historie Žamberka a okolí :

Nejstarší doložená zmínka o Žamberku je na listině, kterou v roce 1332 zbraslavský opat prodával lanškrounskou rychtu jakémusi Tyczkovi (Tyčkovi) ze Žamberka. Lanšperský hrad i celé lanškrounské panství byly tehdy v držení zbraslavského kláštera.
Za vlády králů Přemysla Otakara I., Václava I. a Přemysla Otakara II. byly ve východních Čechách založeny nové hrady a osady. V těch dobách byly založeny hrady Lanšperk, Žampach, Litice, Potštejn a další. Kolonizátoři založili města a vesnice, které dnes známe jako Rychnov nad Kněžnou, Rokytnice v Orlických horách, Vamberk, Slatina nad Zdobnicí, Pěčín, Kunvald, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, nebo Letohrad. Přesný rok založení těchto hradů a obcí však není znám, ale předpokládá se, že v těchto dobách byl založen německými kolonisty i Žamberk. Je dost možné, že v místech, kde vyrostlo německé město Žamberk, byla již dříve rolnická osada slovanská. Nové německé obyvatelstvo přineslo do nově založeného města řemesla a také německé městské uspořádání, v čele města byl rychtář. V různých listinách se město psalo různě: Senftinberg, Semftenberg, Zenftenberg, Senftenberg nebo Zenftenberg. Na konci 14. století se město vlivem okolního slovanského obyvatelstva počeštilo, protože v těch dobách se v listinách objevuje počeštěné jméno Žamberk.
O rozdělení města Žamberk na litickou a žampašskou polovinu se zmiňuje již listina z roku 1365, o které psal profesor August Sedláček, že je uložena ve vídeňském c. k. dvorním archivu. Na litické straně se vystřídalo několik majitelů od Jana z Lichtenburka v roce 1356 přes Jiřího z Poděbrad (1450–1471) až po Mikuláše z Bubna (1575). Majiteli žampašské poloviny byli Čeněk Žampach z Potštejna 1367, Burian Trčka z Lípy 1513 a Mikuláš z Bubna, který roku 1575 obě poloviny Žamberka spojil.
V současné doběje město jak administrativním, tak i přirozeným spádovým centrem žamberského mikroregionu, který čítá téměř 29 tisíc obyvatel.
Historické jádro města tvoří městskou památkovou zónu. Město je turistickým východiskem do jižní části Orlických hor i jejich podhůří. Západně od města se nachází veřejné vnitrostátní letiště (sportovní letiště). Na východním okraji Žamberka se nachází sportovně rekrační areál Pod Černým lesem.