Taxi Chlumec nad Cidlinou

NEJLEPŠÍ TAXI z CHLUMCE a okolí

TAXI CHLUMEC

604 44 77 11

www.taxikotek.cz

IČ: 17884896

Jsme Vám v Chlumci k dispozici vícemístným vozem a odvezeme Vás KAMKOLIV za dobrou cenu. V oboru pracujeme již přes 20 let - naší motivací je SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK, který si nás zavolá zase příště. Z Chlumce na Cidlinou i okolí zajišťujeme i TRANSFERY TAXI NA LETIŠTĚ. K dispozici jsme Vám také na firemní večírky, svatby i oslavy.  Samozřejmostí v automobilu je klimatizace i navigace.

MOŽNOST PLATBY KARTOU !

taxi chlumec, taxi chlumec nad cidlinou, taxi Chlumec, Taxi Chlumec, TAXI CHLUMEC, Chlumec nad Cidlinou, taxi pro Chlumec, Chlumecké taxi, taxi v Chlumci, taxík v chlumci, taxi na Chlumecku, Chlumecký taxík, taxík Chlumec, taxi chlumecko, taxi z Chlumce, taxi do Chlumce, taxi Chlumcem, taxi Chlumeckem, taxislužba Chlumec, chlumec nad cidlinou taxi

Taxi Chlumec nad Cidlinou

chlumec taxi

taxi chlumec chvalim - pohodova cesta i dobra cena ;)

taxi chlumec nad cidlinou

diky taxi chlumec :)

chlumecké taxi

Tak tohle chlumecké taxi mi téměř zachránilo život, že mě nenechali umrznout - díííííííky ! :D

taxi z chlumce

diky tomuto taxi z chlumce jsem vse stihnul, doporucuju !

taxi v chlumci

diky za skvely odvoz vasim taxi v chlumci

taxi z chlumce

Super cena, dochvilnost a ochota ridice - skvele taxi z Chlumce, doporucuji ! :-)

taxi chlumec

diky za vcerejsi odvoz - super cena a ani jsem necekal dlouho. tohle taxi z chlumce je perfektniiiiiiiiiiiiiii

chlumec taxi

bezva taxi z chlumce, parada, doporucuji, lepsi nez konkurence :)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI CHLUMEC NAD CIDLINOU, přečtěte si také několik zajímavostí o Chlumci a okolí :
 

Toto starobylé město východních Čech ležící asi 28 km západně od Hradce Králové na soutoku řeky Cidliny s Bystřicí, obklopuje mírně zvlněná krajina, střídají se zde louky, lány obilí nebo ovocné sady s rozsáhlými lesy a rybníky. Zeleň, která zaujímá i značnou část uvnitř města, mu dala přívlastek – město v zahradách. K městu, kde trvale žije 5357 trvale hlášených obyvatel, náleží místní části Kladruby, Lučice a Pamětník.

Chlumec nad Cidlinou proslavilo několik významných rodáků – historik, básník a překladatel Jaroslav Goll, pomolog Jan Říha, slovníkář a učitel Mistr Bartoloměj Klaret de Solencia, dramatik a „otec české veselohry“ Václav Kliment Klicpera, jehož pomník z roku 1874 zdobí chlumecké náměstí, které nese i jeho jméno.

Nejstarší údaje naznačující existenci Chlumce pocházejí z první poloviny 12. století. Patrně v této době vznikla nejstarší architektonická památka – původně farní, později hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice. Postaven byl v románském stylu, později přestavěn ve stylu gotickém. Jeho původní podoba je zachována ve znaku města.

Od roku 1611 je život města spojen se šlechtickým rodem Kinských a jejich sídlem, zámkem Karlova Koruna, postaveným v letech 1721 - 1723 podle plánů jednoho z nejvýznamnějších architektů českého baroka Jana Santini – Aichela. Je nejznámější a nejcennější stavební památkou a bezpochyby dominantou města i okolí.

Klicperovu náměstí dominuje goticko-renesanční kostel. sv. Voršily, postavený za vlády Pernštejnů. Ve východní části chlumeckého náměstí se tyčí Mariánský sloup, který nechal postavit v roce 1710 Václav Norbert Kinský na počest vítězství císaře Josefa I. a jeho spojenců nad Ludvíkem XIV. o španělské dědictví. Severně od náměstí se nachází bývalý klášter Loreta, nyní sídlo městského muzea s unikátní sbírkou zemědělských strojů a nářadí.

Do historie se město zapsalo porážkou selské rebelie v roce 1775, kdy byli vzbouření sedláci nahnáni císařským vojskem do dnes již neexistujícího Velkochlumeckého rybníka. Tato událost se zvěčnila ve rčení „Dopadli jak sedláci u Chlumce“. Dodnes ji připomíná Památník selských bouří stojící východně od města na malém návrší řečeném Skalka.

K občanské vybavenosti v současnosti patří mateřská a základní škola, městská knihovna s informačním střediskem, pošta, městské kulturní středisko Klicperův dům, hudební klub Říhův dům, Občanské centrum, zdravotní středisko s ordinacemi soukromých lékařů, lékárny, oddělení policie. Ke sportu a k rekreaci mohou občané využívat hřiště, tělocvičnu, krytou sportovní halu, koupaliště nebo bowlingovou dráhu. Občerstvení a ubytování nabízí hned několik hotelů, restaurací a hospůdek. Dobrou dopravní obslužnost zajišťují vlakové i autobusové spoje.

Mezi atraktivní výhledy v blízkém okolí města zajisté patří pohled na Žehuňský rybník, jímž protéká řeka Cidlina a je svou rozlohou devátý největší v Čechách, z loveckého zámečku Obora, jež je též majetkem rodu Kinských. Vlastní obora nad rybníkem je vyhlášená chovem muflonů a daňků. Překrásnou pěší túru lze naplánovat též do chlumeckých luhů podél řeky Cidliny. Zde se nachází velká bažantnice a nedaleko od ní místo, kde stával bájný strom Morana, dnes pouze zbytek tisíciletého jilmu.