Taxi Chlumec nad Cidlinou

NEJLEPŠÍ TAXI z CHLUMCE a okolí

TAXI CHLUMEC

704 01 90 80

www.taxi-easy.cz

IČ: 07244771

Jsme Vám v Chlumci k dispozici NON-STOP - a odvezeme Vás KAMKOLIV za dobrou cenu. Naší motivací je SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK, který si nás zavolá zase příště. Z Chlumce i okolí zajišťujeme i TRANSFERY TAXI NA LETIŠTĚ. K dispozici máme sedany i vícemístná vozidla 6+1, samozřejmostí je klimatizace i navigace. Poskytujeme DRINK SERVIS (odvoz Vašeho vozu) i kurýrní služby - přeprava zásilek - na větší zásilky máme k dispozici krytý přívěsný vozík. Pro věrné zákazníky TAXI CHLUMEC NAD CIDLINOU máme připraveny ZAJÍMAVÉ SLEVY.

Pro firmy po předchozí domluvě možnost platby na fakturu.

taxi chlumec, taxi chlumec nad cidlinou, taxi Chlumec, Taxi Chlumec, TAXI CHLUMEC, Chlumec nad Cidlinou, taxi pro Chlumec, Chlumecké taxi, taxi v Chlumci, taxík v chlumci, taxi na Chlumecku, Chlumecký taxík, taxík Chlumec, taxi chlumecko, taxi z Chlumce, taxi do Chlumce, taxi Chlumcem, taxi Chlumeckem, taxislužba Chlumec, chlumec nad cidlinou taxi

Taxi Chlumec nad Cidlinou

taxi chlumec nad cidlinou

diky taxi chlumec :)

chlumecké taxi

Tak tohle chlumecké taxi mi téměř zachránilo život, že mě nenechali umrznout - díííííííky ! :D

taxi z chlumce

diky tomuto taxi z chlumce jsem vse stihnul, doporucuju !

taxi v chlumci

diky za skvely odvoz vasim taxi v chlumci

taxi z chlumce

Super cena, dochvilnost a ochota ridice - skvele taxi z Chlumce, doporucuji ! :-)

taxi chlumec

diky za vcerejsi odvoz - super cena a ani jsem necekal dlouho. tohle taxi z chlumce je perfektniiiiiiiiiiiiiii

chlumec taxi

bezva taxi z chlumce, parada, doporucuji, lepsi nez konkurence :)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI CHLUMEC NAD CIDLINOU, přečtěte si také několik zajímavostí o Chlumci a okolí :
 

Toto starobylé město východních Čech ležící asi 28 km západně od Hradce Králové na soutoku řeky Cidliny s Bystřicí, obklopuje mírně zvlněná krajina, střídají se zde louky, lány obilí nebo ovocné sady s rozsáhlými lesy a rybníky. Zeleň, která zaujímá i značnou část uvnitř města, mu dala přívlastek – město v zahradách. K městu, kde trvale žije 5357 trvale hlášených obyvatel, náleží místní části Kladruby, Lučice a Pamětník.

Chlumec nad Cidlinou proslavilo několik významných rodáků – historik, básník a překladatel Jaroslav Goll, pomolog Jan Říha, slovníkář a učitel Mistr Bartoloměj Klaret de Solencia, dramatik a „otec české veselohry“ Václav Kliment Klicpera, jehož pomník z roku 1874 zdobí chlumecké náměstí, které nese i jeho jméno.

Nejstarší údaje naznačující existenci Chlumce pocházejí z první poloviny 12. století. Patrně v této době vznikla nejstarší architektonická památka – původně farní, později hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice. Postaven byl v románském stylu, později přestavěn ve stylu gotickém. Jeho původní podoba je zachována ve znaku města.

Od roku 1611 je život města spojen se šlechtickým rodem Kinských a jejich sídlem, zámkem Karlova Koruna, postaveným v letech 1721 - 1723 podle plánů jednoho z nejvýznamnějších architektů českého baroka Jana Santini – Aichela. Je nejznámější a nejcennější stavební památkou a bezpochyby dominantou města i okolí.

Klicperovu náměstí dominuje goticko-renesanční kostel. sv. Voršily, postavený za vlády Pernštejnů. Ve východní části chlumeckého náměstí se tyčí Mariánský sloup, který nechal postavit v roce 1710 Václav Norbert Kinský na počest vítězství císaře Josefa I. a jeho spojenců nad Ludvíkem XIV. o španělské dědictví. Severně od náměstí se nachází bývalý klášter Loreta, nyní sídlo městského muzea s unikátní sbírkou zemědělských strojů a nářadí.

Do historie se město zapsalo porážkou selské rebelie v roce 1775, kdy byli vzbouření sedláci nahnáni císařským vojskem do dnes již neexistujícího Velkochlumeckého rybníka. Tato událost se zvěčnila ve rčení „Dopadli jak sedláci u Chlumce“. Dodnes ji připomíná Památník selských bouří stojící východně od města na malém návrší řečeném Skalka.

K občanské vybavenosti v současnosti patří mateřská a základní škola, městská knihovna s informačním střediskem, pošta, městské kulturní středisko Klicperův dům, hudební klub Říhův dům, Občanské centrum, zdravotní středisko s ordinacemi soukromých lékařů, lékárny, oddělení policie. Ke sportu a k rekreaci mohou občané využívat hřiště, tělocvičnu, krytou sportovní halu, koupaliště nebo bowlingovou dráhu. Občerstvení a ubytování nabízí hned několik hotelů, restaurací a hospůdek. Dobrou dopravní obslužnost zajišťují vlakové i autobusové spoje.

Mezi atraktivní výhledy v blízkém okolí města zajisté patří pohled na Žehuňský rybník, jímž protéká řeka Cidlina a je svou rozlohou devátý největší v Čechách, z loveckého zámečku Obora, jež je též majetkem rodu Kinských. Vlastní obora nad rybníkem je vyhlášená chovem muflonů a daňků. Překrásnou pěší túru lze naplánovat též do chlumeckých luhů podél řeky Cidliny. Zde se nachází velká bažantnice a nedaleko od ní místo, kde stával bájný strom Morana, dnes pouze zbytek tisíciletého jilmu.