Taxi Písek

NEJLEPŠÍ TAXI z PÍSKU a okolí

PÍSEK TAXI SPEED

608 608 738

www.taxi-pisek.cz

taxi-pisek@email.cz

IČ: 48219932

Rychlé a spolehlivé taxi v Písku - NON-STOP provoz, DRINK-SERVIS, zimní i letní startování, na vyžádání dětské podsedáky, pro firmy možnost platby na fakturu - možnost slev. Naše TAXI PISEK vás vždy odveze kamkoliv za skvělou cenu.

ZAVOLEJTE a PŘESVĚDČTE SE !

PÍSEK TAXI SPEED

taxi písek, taxislužba písek, taxi pro písek, písek taxi, písecké taxi, taxi v písku, taxi na písecku, písecký taxik, taxi z písku, taxi do písku

Taxi Písek

Pisek TAXI Speed

Prima taxi v Písku, číslo 608 608 738 jsem si uložila. Děkuju :-)

taxi do pisku

Prijemny odvoz do Pisku, diky vasemu taxi !

Taxi v Pisku

Diky za odvoz, jste sympataci

pisek taxi

prima pisek taxi, diky za odvoz ;)

taxi pisek

diky taxi pisek za skvely odvoz

pisecke taxi

rychle taxi pisek, dikec !

taxi z pisku do prahy

vyuzila jsem akci taxi z pisku do prahy a byla jsem spokokjena, proto zde pisi dobrou recenzi. Priste vas urcite zase vyuziju, pokud se v pisku ukazu, diky :-)

písek taxi

bezva odvoz ráno z kalby, díky písek taxi XD XD XD

PISEK TAXI

DIKY ZA PRIMA ODVOZ VASIM TAXI Z PISKU - MILY RIDIC A SKVELA CENA - DOPORUCUJU !

taxi pisek

taxi pisek - bez konkurence - nejlepsi taxi v pisku co znam ! :-)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI PÍSEK, přečtěte si také několik zajímavostí o Písku :

Písek je jihočeské historické město (dříve krajské, sídelní město Prácheňského kraje, později okresní, nyní obec s rozšířenou působností) na řece Otavě. Centrum města spolu s širším okolím je kompletně rekonstruované. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. V rámci rozvíjejícího se turismu se v centru města nachází infocentrum.

Podnětem pro založení Písku bylo nerostné bohatství v podobě zlatonosného písku. Patrně již od konce 12. století stála rýžovnická vesnice na pravém břehu řeky Otavy. Vzniklá osada se jmenovala „Na Písku“. Později se z osady stala trhová ves s kostelem sv. Václava. Písecká těžba zlata skončila v 16. století. Několik pokusů o její vzkříšení nesplnilo očekávání. Písek, jehož jméno je odvozeno od rýžování písku, je poprvé zmíněn v datační formuli listiny krále Václava I. vydané roku 1243. 20. srpna 1419 úspěšně zaútočili Písečtí na dominikánský klášter a následně jako jedni z prvních se připojili k Jednotě táborské. Během husitství byl ve městě častým hostem Jan Žižka. Počátkem 18. století došlo k finančním problémům města a k řádění moru v okolí. Jako projev díku, že bylo město uchráněno morové vlny, nechali Písečtí vystavět na Malém náměstí mariánské sousoší. Znovu byl Písek postižen válkou v letech 1741 až 1742, kdy zde byla umístěna francouzská posádka vracející se z Prahy, proti které vyrazilo rakouské vojsko. Národní obrození v Písku probíhalo zásluhou vynikajících osobností velmi intenzivně. Koncem 19. století prošel Písek průmyslovým rozvojem, byla zde založena průmyslová výroba fezů, papírna, tabáková továrna a v okolí města se stavěly komunikace.

Mezi zajimavosti města patří například kamenný most v Písku, kostel Narození Panny Marie, Písecká věž, hrad v Písku, lesnická naučná stezka. V Písku se nachází nejstarší dochovaný český most ze 13. století, hrad, kostel Narození Panny Marie, který je dominantou města a je na něm umístěna hodinová věž, a částečně zachované hradby zbořené během průmyslové revoluce. Historicky cenná je také Putimská brána. O Písku se někdy říká, že má univerzitní charakter, protože je v něm více středních škol, než je pro města takové velikosti obvyklé. Od roku 2003 zde působí i soukromá vysoká škola, Filmová akademie vzniklá z VOŠ. Písek má 2 divadla, kulturní dům, nemocnici, fotbalové hřiště a hřebčinec.