Taxi Strakonice

NEJLEPŠÍ TAXI ze STRAKONIC a okolí

TAXI STRAKONICE

602 11 00 66

Bezva taxi pro Strakonice a okolí. NON-STOP provoz, DRINK-SERVIS, transfery na letiště, kurýrní služby, vícemístná vozidla 6+1, zvýhodnění pravidelných tras, dovoz občerstvení a drobného zboží (cigarety, nápoje, pizza a pod) po Strakonicích. Možnost zajištění stěhování, přeprava nákladů (lyží, kol, lodí, kánoí a pod) ze Strakonic a okolí. Možnost osobního řidiče taxi na sportovní, kulturní i společenské události.

taxi strakonice, strakonice taxi, taxi pro strakonice, strakonické taxi, taxi ve strakonicích, TAXI STRAKONICE, taxi na strakonicku, strakonický taxík, taxík strakonice, taxi ze strakonic, taxi do strakonic

Taxi Strakonice

taxi do strakonic

rychle a za dobrou cenu jsem jela s vasim taxi do strakonic - doporucuju vsem !

TAXI STRAKONICE

RYCHLOST A DOBRA CENA _ CHVALIM TOHLE TAXI STRAKONICE

strakonice taxi

strakonice taxi nejlepsi ! ;)

strakonicke taxi

pro toto strakonické taxi - díky za příjemný odvoz :)

taxi strakonice

skvele taxi strakonice, dekuji za odvoz :-)

taxi ve strakonicich

Zdravim a doporucuji toto taxi ve strakonicich ! :)

strakonice taxi

strakonice taxi chvalim !

taxi strakonice

mile taxi strakonice, diky za prijemny odvoz

taxi ze strakonic

spolehlive taxi ze strakonic, chvalim ! :)

bezva taxi strakonice

skvele a rychle taxi ze strakonic, diky za odvoz, doporucuji vsem !

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI STRAKONICE, přečtěte si také několik zajímavostí o Strakonicích a okolí :

Strakonice (německy Strakonitz) jsou okresní město v Jihočeském kraji na soutoku Otavy a Volyňky, v nadmořské výšce mezi 390 až 430 m. Jejich rozloha je 3 468 ha a žije zde 22 922 obyvatel.
Původně zde stály čtyři malé vesničky (Strakonice, Bezděkov, Žabokrty a Lom), které se spojily v poddanské město Strakonice. Vývoj města lze předpokládat od druhé poloviny 12. století a na začátku 13. století začíná rod Bavorů budovat místní hrad. Roku 1243 daroval Bavor I. se svou manželkou Bohuslavou polovinu strakonického hradu řádu johanitů (později zvaných maltézští rytíři), kteří v něm vybudovali raně gotický kostel a klášter. Původní gotický hrad prošel rozmanitým stavebním vývojem. V roce 1367 byla Strakonicím potvrzena Bavorem IV. městská privilegia. Roku 1402 prodal rod Bavorů i druhou polovinu hradu i strakonického panství řádu johanitů a od roku 1421 se hrad stal sídlem velkopřevorů řádu, kteří ze Strakonic spravovali své komendy v celých českých zemích až do konce 17. století. Další rozvoj města nastal v 19. století, kdy byla založena textilní továrna Fezko a ve 20. století po založení České zbrojovky (ČZ).
Ve Strakonicích má tradici především průmysl textilní, strojírenský a pivovarnictví.
Textilní průmysl zde zastupuje Fezko, a. s., které začalo roku 1812 vyrábět slavné Fezy. Vyráběly se také barety a jiné pokrývky hlavy, přikrývky, pletené zboží a vlněné látky. Dnes se vyrábějí hlavně autotextilie. Firma vlastní Tonak a. s. a v roce 2005 založila dceřinou společnost Fezko Slovakia s. r. o. v Žilině.
ČZ (neboli Česká zbrojovka) byla založena roku 1919 (původ. název Jihočeská zbrojovka). Ze začátku vyráběla jen pistole, vzduchovky a pak i automatické zbraně. Od roku 1929 dělá firma jízdní kola a od roku 1932 i motocykly (též zn. Jawa), které největší slávy dosáhly v 50. a 60. letech. V roce 1946 byl podnik znárodněn a ukončila se výroba zbraní. V 80. letech dochází k útlumu výroby motocyklů a firma se soustředila na produkci řetězů, nástrojů, forem, odlitků a obráběcích strojů k výrobě autokomponentů – převodových skříní a turbodmychadel.
Strakonice získaly právo vařit pivo (tzv. právo várečné) v roce 1367, i když pivo se zde vařilo už před rokem 1308. Místní měšťanský pivovar byl založen roku 1649. Dnes vaří piva značky Dudák (DUDÁK Black tmavý ležák, DUDÁK Driver nealkoholické pivo, DUDÁK Nektar světlý ležák, DUDÁK Premium světlý ležák, KLOSTERMANN polotmavý ležák KRÁL ŠUMAVY světlý ležák, OTAVSKÝ zlatý, PÁRTY soudek, ŠVANDA světlé pivo, VELKOPŘEVOR světlý speciál). Punc jedinečnosti tomuto zlatému moku dodává fakt, že strakonické pivo Dudák je vařeno ženou – paní sládkovou Dagmar Vlkovou.

Věříme, že se Vám informace líbili.

TAXI STRAKONICE ABAS PLUS VÁM PŘEJE P'RÍJEMNÝ DEN !