Taxi Hluboká nad Vltavou

NEJLEPŠÍ TAXI v HLUBOKÉ a okolí

TAXI EXPRES HLUBOKÁ

608 03 03 99

www.taxiexpres.cz

jan.sanda@email.cz

IČ: 65001117

Jsme taxislužba v Hluboké nad Vltavou s dlouholetou tradicí. Naši řidiči jsou zkušení, auta máme vždy čistá, v dobrém technickém stavu a řádně vybavená k provozování taxislužby. K dispozici pro jízdu po Hluboké nad Vltavou i mimo Hlubokou jsme vám NON-STOP. Poskytujeme DRINK-SERVIS (odvoz Vašeho vozu), KURÝRNÍ SLUŽBY - rychlá přeprava zásilek, ZIMNÍ i LETNÍ STARTOVÁNÍ a další služby. Pro věrné zákazníky TAXI EXPRES HLUBOKÁ máme připraveny zajímavé slevy, pro pasažéry jedoucí nad 50 km můžeme domluvit příznivější cenu. Jezdíme standardními osobními vozy, klimatizace i navigace samozřejmostí. Pro přepravu většího počtu osob máme k dispozici vůz 8+1.

Pro firmy možnost platby na fakturu

taxi hluboka, taxi hluboka nad vltavou, TAXI HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, Hluboká nad Vltavou, taxi pro Hlubokou, taxi v Hluboké, taxík Hluboká, taxi z Hluboké, taxi do Hluboké, taxi Hlubokou, taxislužba Hluboká nad Vltavou

Taxi Hluboká nad Vltavou

hluboka taxi

skvely taxi hluboka, doporucuju !

taxi z hluboke

Nezbyva jen doporucit toto TAXI HLUBOKA - skvele sluzby, prima cena ! A hlavne - nenechali nas ve stychu !

taxi hluboka

prima taxi hluboka, dobra cena oproti jinym ;)

taxi v hluboke

diky za vztricne a rychle taxi v hluboke, pomohli jste mi, nezapominam :)

taxi hluboka

prima taxi hluboka !

hluboka taxi

super taxi hluboka, diky za odvoz !

taxi hluboká

ahoj, nedávno jste mě vezli z hluboké vaším taxi protože mi ujel vlak, chci zde poděkovat, byla jsem mile překvapena cenou i přístupem, děkuji, vše jsem stihla :) renča

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, přečtěte si také několik zajímavostí o Hluboké nad Vltavou a okolí :

Sídlo v podhradí někdejšího královského hradu Froburg (původně Wroburch), zbudovaného ve 13. století, se poprvé připomíná roku 1378 (Markt Podhrad). Německý název hradu pochází od středohornoněmeckého slova vrô, tj. „pán“ (blízce příbuzné je moderní slovo Frau) a znamenal tedy „Pánův hrad“ či „Hrad Páně“). Od počátků byl hrad zván též česky Hluboká, snad pro někdejší hluboký les či vyvýšenou polohu.
Hrad Foburg, vlastnil v druhé půli 13. století Čeča z Budějovic. Kvůli rostoucí moci Vítkovců hrad zabavil Přemysl Otakar II. a začlenil jej do královských hradů. Po smrti krále drželi krátce Hlubokou Vítkovci – Záviš z Falknštejna se svým bratrem. Po popravě Falknštejna pod hradem se hrad opět dostal do držení královské komory. Císař Zikmund hrad se vsí zastavil Mikuláši z Lobkovic a od něj jej vykoupil v r. 1454 Jiří z Poděbrad a dal jej zapsat jako věno své druhé ženě Johance z Rožmitála. Po smrti krále Jiřího se hradu zmocnil Jindřich Roubík z Hlavatec a královně Johance ho vrátil až poté, co mu byly zaplaceny válečné škody. Až na tuto epizodu byla tedy Hluboká v držení Johanky 21 let z toho 17 let ji držela jako česká královna. Po smrti královny 12. 11. 1475 přešla Hluboká do držení jejího bratra Jaroslava Lva z Rožmitála a na Blatné. Od něj Hlubokou a ves v podhradí získal Vilémem z Pernštejna, který ves povýšil na městys v roce 1496.
Kolem let 1660-1670 se tehdy zvaný Frauenberg stal majetkem rodu Schwarzenbergů,kteří jej v letech 1839 -1871 přestavěli do dnešní podoby v duchu romantické novogotiky podle vzoru anglického Windsoru.
Městečko pod ním neslo po staletí prostý název Podhradí či Podhrad, který byl teprve v roce 1885 úředně změněn na Hluboká a od roku 1924 rozšířen přívlastkem do nynější podoby. Městem se Hluboká nad Vltavou stala spojením osad Podhrad, Hamr, Podskalí a Zámostí 4. října 1907, kdy byla z městyse povýšena dekretem císaře Františka Josefa I. Za propůjčení městského znaku tehdy radní zaplatili 210 korun, vyhotovení diplomu je přišlo na 350 korun.

Největším lákadlem v Hluboké nad Vltavou je novogotický zámek Hluboká. Krom toho se zde nacházejí další atraktivní cíle: Zoo Ohrada, přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr, Alšova jihočeská galerie a jeden z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů v České republice. Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting. Na Podskalské louce se v letech 1972-1999 každoročně pořádaly dostihy. Na přelomu let 1999/2000 bylo závodiště upraveno na golfové hřiště. Na Hluboké také sídlí hokejový klub HC Hluboká Knights.