Taxi Třeboň - České Budějovice

NEJLEPŠÍ TAXI z Třeboně do Českých Budějovic

TAXI TŘEBOŇ - ČESKÉ BUDĚJOVICE

608 03 03 99

Skvělá taxislužba z Třeboně do Českých Budějovic.

PO TŘEBONI A OKOLÍ NEJEZDÍME !

Ale za to Vám z Třeboně do Českých Budějovic uděláme skvělou cenu !

taxi trebon, trebon taxi, taxisluzba trebon, trebon taxisluzba, taxi z trebone, trebonske taxi, taxi v treboni, taxi na trebonsku, trebonsky taxik, taxi do trebone

Taxi Třeboň - České Budějovice

19.8.2022

Odvoz 19.8.2022 od penzionu u Slunce
v Třeboni do Českých Budějovic.Moc příjemný řidič vysoký sympaťák ,hned bych si cestu sním zopakovala.Jela bych sním kamkoliv,neboť má moc slušné ,přijemné vystupování ,přijel v čas a cesta s Třeboně do Českých Budějovic příjemná ,pohodová a rychlá.Dobrá cena.Doporučuji.Děkuji Vám moc za příjemnou cestu.Přeji Vám spoustu šťastných kilometrů bez nehod.

TREBON BUDEJOVICE TAXI

RYCHLEJ ODVOZ, TO MAM RAD ! CHVALIM TAXI TREBON - CESKE BUDEJOVICE !

taxi z trebone do budejic

taxi z trebone do budejic - rychlost i prima cena

taxi trebon - budejce

ciste auto, prijemny ridic i dobra cena - chvalime a doporucujem toto taxi trebon - budejce

TAXI TREBON - CESKE BUDEJOVICE

PARADNI JIZDA ZA PARADNI CENU - DIKY TAXI TREBON - CESKE BUDEJOVICE !

taxi trebon - ceske budejovice

diky za prima odvoz taxi trebon - ceske budejovice

taxi z trebone do ceskych budejovic

z trebone do budejovic skvela cena, cisty taxi, pohodovej ridic - diky, budu taky doporucovat !

trebon - budejky taxi

diky za odvoz z trebone do budejek, perfektni cena a hlavne milej a pohodovej ridic, co prijel vcas ! holky doporucuju ! :)

taxi z trebone do budejovic

diky, super taxi - perfektni cena i pohodova jizda z trebone

taxi trebon - budejovice

vase taxi trebon - ceske budejovice mne zaujalo, budu jezdit casteji, diky :-)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI TŘEBOŇ - ČESKÉ BUDĚJOVICE, přečtěte si také několik zajímavostí z historie Třeboně a okolí :

Počátky města Třeboň sahají do poloviny 12. století, kdy v místě vznikl dvorec a poté osada. Kolem roku 1280 je připomínán farní kostel je v Třeboni (Witingenowe). Statut města Třeboň získala v roce 1341 a v letech 1376 a 1378 tzv. právo měst královských a výsadu na dovoz soli. Původně byla v držení Vítkovců (Vítek z Prčic), v roce 1366 přešla pod záštitu bratrů z Rožmberka a získala svůj český název. V roce 1367 čtyři rožmberští bratři založili v Třeboni augustiniánský klášter, který se stal střediskem vzdělanosti celé oblasti (zrušil jej až císař Josef II. k roku 1785, klášterní prostory pak připadly třeboňskému vikariátu). Knížecí pivovar v Třeboni byl založen roku 1379. Ke konci 14. století bylo kolem města postaveno opevnění hradbami a příkopem, které se osvědčilo v husitských válkách, a proměnilo Třeboň v nedobytnou pevnost, schopnou odolat mnohým útokům.
První rybníky založil koncem 15. století Štěpánek Netolický. Na jeho dílo v 16. století navázali rybníkáři Mikuláš Ruthard z Malešova a Jakub Krčín. V 80. letech 16. století (za majitele Viléma z Rožmberka) měl na třeboňském zámku alchymistickou dílnu Edward Kelley. Po smrti svého bratra Viléma do Třeboně přenesl své sídlo rožmberský vladař Petr Vok z Rožmberka, který zde roku 1611 bez dědiců zemřel. Panství připadlo Švamberkům a po bitvě na Bílé hoře císaři. Roku 1660 se dosud eggenbergské panství Třeboň stalo majetkem knížecího rodu Schwarzenbergů, kteří je spravovali až do první pozemkové reformy z roku 1919 (zámek až do roku 1940, respektive 1948). Roku 1779 zde byl zřízen katolický vikariát, který existoval až do roku 1952. V polovině 19. století učitel Václav Hucek a jeho dcera Berta zde při rašeliništi založili první slatinné lázně v těsné blízkosti Zlaté stoky. Prezident republiky T.G. Masaryk navštívil město oficiálně dvakrát, v roce 1919 a 1925.
Od poloviny 19. století se Třeboň rozvíjela jako plnohodnotné okresní město, tj. sídlo politického i soudního okresu. Roku 1960 byl ale při celostátní reorganizaci státní správy třeboňský okres zrušen a městu udělen lázeňský statut. V budově bývalého okresního úřadu s věžičkou byla zřízena základní škola Na Sadech. Ve středu 21. srpna 1968 bylo Hlavní (Masarykovo) náměstí obsazeno sovětskými okupačními tanky.
Nyní je město Třeboň významnou památkovou a přírodní rezervací. Proto je hojně navštěvováno turisty a lázeňskými hosty. Ve městě jsou dvojí lázně: Bertiny lázně a Lázně Aurora. Sídlí zde podnik Rybářství Třeboň, největší rybářství v Evropě, a pivovar Regent, který se rokem založení 1379 řadí mezi nejstarší pivovary na světě. Státní zámek je pravděpodobně pátým největším areálem tohoto typu v ČR. V Třeboni na zámku sídlí Státní oblastní archiv s působností pro celý Jihočeský kraj. Širší centrum města, zahrnující historickou část místní části Třeboň I, ale i část území pod Světskou hrází, patřící do městské části Třeboň II, je městskou památkovou rezervací. Bývalý augustiniánský klášter je perlou jihočeské gotiky. Krajina je chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko a Biosférickou rezervací UNESCO, o kterou pečuje Ústav krajinné ekologie Akademie věd České republiky.
Město Třeboň a jeho okolí je v letním období vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro relaxační cykloturistiku a projížďky na koni. Každých 14 dní se na náměstí konají trhy spojené s farmářskými trhy.

 

V Třeboni a okolí jezdí několik taxislužeb, ovšem naše TAXI TŘEBOŇ - ČESKÉ BUDĚJOVICE nabízí nejen odvoz, ale i spoustu rozmanitých služeb.

Tedy pokud potřebujete taxi z Třeboně do Českých Budějovic, volejte 608 03 03 99