Taxi Vimperk

NEJLEPŠÍ TAXI z VIMPERKA a okolí

TAXI VIMPERK

602 383 380

Skvělé taxi pro Vimperk a okolí, NON-STOP provoz, DRINK-SERVIS, transfery na letiště, kurýrní služby, vícemístná vozidla 6+1, zvýhodnění pravidelných tras, dovoz občerstvení a drobného zboží (cigarety, nápoje, pizza a pod). Možnost zajištění stěhování, přeprava nákladů (lyží, kol, lodí, kánoí a pod). Možnost zajištění osobního řidiče taxi na sportovní, kulturní i společenské události ve Vimperku a okolí.

taxi vimperk, vimperk taxi, taxi pro vimperk, vimperské taxi, taxi ve vimperku, taxi na vimpersku, vimperský taxík, taxík vimperk, taxi z vimperka, taxi do vimperku, taxislužba vimperk

Taxi Vimperk

VIMPERK TAXI

PRIMA TAXI VE VIMPERKU, RYCHLY SVEZENI ZA DOBROU CENU !

vimperske taxi

skvela cena v tomto vimperskem taxi

taxi do vimperka

diky za prima odvoz taxi do vimperka, mate sexi ridice ;)

taxi vimperk

vcera, odvoz supr, jel jsem za babi, spokojenost, diky, jarmil, vyborna sluzba , cus

vimperk taxi

vimperk taxi - jasna volba ! :)

taxi z vimperka

diky za rychlost, objednam vase taxi zpatky z oslavy, diky, josef, vimperk

taxi vimperk

diky za odvoz, byla jsem tu ve vimperku na navsteve, cena taxi dobra, ciste auto, doporucuju :)

taxi vimperk abas

Včera pozdě večer jsem jela z oslavy a využila toto taxi - milý řidič, svižná jízda, dobrá cena - na mé straně spokojenost a dýško pro šoféra :)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI VIMPERK, přečtěte si také několik zajímavostí o Vimperku a okolí :

Vimperk (německy Winterberg) je historické město v okrese Prachatice v Jihočeském kraji, 25 km jihozápadně od Strakonic, na úpatí Boubína na Šumavě. V roce 2011 zde žilo přes 7 tisíc obyvatel.
Město patrně vzniklo na Zlaté stezce, po které se do Čech dopravovala sůl. Je zde zámek, gotický kostel, svérázné svažité náměstí s městskou věží a zachovalé části městských hradeb. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Vimperk je výchozím bodem pro velkou část turistických výprav na Šumavu. Pro výrobu zde mívaly hlavní význam oděvní, polygrafické, sklářské ale hlavně dřevozpracující závody. Dnes je to především omezená tradiční polygrafická výroba, výroba měřicích přístrojů a další menší závody. Po válce odsunutí sudetští Němci byli nahrazeni novými přistěhovalci.
Ve městě najdeme zimní stadion, fotbalové hřiště, letní koupaliště, dva kulturní domy, zámek a muzeum, kino, bývalé letní kino, camp, biker trať , supermarkety a v centru města síť obchodů.
Na severozápadním okraji města leží místní část číslo II, kde je zámek i poměrně zachovalé centrum města, které také nejvíce navštěvují turisté. Historická část leží na skalnatém ostrohu nad řekou Volyňkou, která ji bezpečně chránila z jihu. Na severní straně je rovnoběžné údolí (dnes Pivovarská ulice), které město odděluje od zámku. Centrum tvoří silně svažité velké náměstí s radnicí, městskou věží a kostelem, dále malé náměstí, které je neoficiálním centrem, síť ulic kolem Pivovarské ulice a městský park.
Koncem září se ve městě pravidelně koná mezinárodní filmový festival „NaturVision“. Prezentují se na něm filmy o přírodě a o zvířatech.

Město vzniklo jako kolonizační osada, nad níž v letech 1251 – 1260 vybudoval Purkart z Janovic hrad. Osadu roku 1423 vypálili husité, v roce 1479 ji král Vladislav II. povýšil na město, které si pak postavilo mohutné hradby, které se zčásti zachovaly. Od konce 13. do 17. století bylo město cílovou stanicí jedné ze tří větví Zlaté stezky, po níž se do Čech z Pasova dopravovala sůl. Stezka vstupovala do města brankou blízko horního (západního) konce náměstí (dnešní ulice Zlatá stezka). Z tohoto obchodu město zbohatlo a prosperovalo do roku 1637, kdy Ferdinand II. zakázal, aby se sůl z Rakouska dopravovala přes Bavorsko. Tím město ztratilo na významu a obchod se solí se přesunul do Českých Budějovic. Od roku 1395 patřilo město Kaplířům ze Sulevic a od roku 1494 Malovcům z Chýnova. Malovcové Vimperk ztratili svou účastí na protihabsburském povstání v roce 1547.
Roku 1484 pracoval ve Vimperku pasovský tiskař Johann Alacraw, takže Vimperk je po Plzni patrně druhým českým městem, kde se tiskly knihy. Dva z jeho latinských tisků jsou vystaveny v muzeu na zámku. Od roku 1563 patřil Vimperk Vilémovi z Rožmberka, od roku 1630 Eggenbergům a od roku 1798 až do vyvlastňování ve 20. století patřilo rodu Schwarzenbergů (tzv. Hlubocké větve). Roku 1855 založil zde Jan Steinbrenner tiskárnu, která se zabývala hlavně tiskem modlitebních knih, kalendářů a později i dětských knih. Roku 1930 vytiskla přes 34 milionů kalendářů, přes 96 milionů modlitebních knih v mnoha jazycích a proslavila se zejména tiskem miniaturních bibliofilských knížek a Koránů.[3] V současné době je objekt tiskáren z velké části opraven a nachází se v něm Penzion Volyňka

Roku 1900 měl Vimperk 314 domů, 464 obyvatel českých a 4225 německých. Roku 1904 velká část města vyhořela a domy na náměstí dostaly nové fasády. Ve 20. století se město silně rozrostlo severovýchodním i jihovýchodním směrem, vznikl nový průmysl a velká kasárna. Rozvoj automobilismu v 2. polovině století si vyžádal silniční průtah centrem města, silnice I/4 však historické město objíždí z jihu, údolím Volyňky.