Taxi Pardubice

NEJLEPŠÍ TAXI z PARDUBIC a okolí

TAXI PARDUBICE PRIMA

606 606 608

www.taxiprima.cz

taxiprima@email.cz

KÓD: 20102020

TAXI PRIMA PARDUBICE má dlouholetou tradici. Naše taxi Vás odveze za skvělou cenu nejen po Pardubicích, ale i z Pardubic kamkoliv po celé ČR i EU. Máme NON-STOP provoz - příjezd taxi v Pardubicích do několika málo minut, poskytujeme DRINK-SERVIS, kurýrní služby, zvýhodnění pravidelných tras, pro firmy možnost platby na fakturu, transfery na letiště.  Přeprava dětí (zajistíme podsedák i autosedačku). Přeprava kočárků i osob na invalidním vozíku, odvoz objemných zavazadel, SENIOR SERVIS - doprovod k lékaři a pod.

PROFESIONÁLNÍ TAXI V PARDUBICÍCH, KTERÉ VÍ, CO MÁ DĚLAT

K dispozici i vícemístná vozidla 6+1 !

taxi Pardubice, Pardubice taxi, taxi pro Pardubice, Pardubické taxi, taxi v Pardubicích, taxi na Pardubicku, Pardubický taxík, taxík Pardubice, taxi z Pardubic, taxi do Pardubic, taxi Pardubicemi, taxi Pardubickem, taxislužba Pardubice, TAXI PARDUBICE

Taxi Pardubice

TAXI Pardubice PRIMA

Doporučuji PRIMA TAXI PARDUBICE, jsou super ! :)

TAXI PRIMA PARDUBICE - JASNA VOLBA

Skvela jizda, dobra cena - diky taxi prima pardubice !

taxi prima pardubice

diky za odvoz - doporucuji - prima jizda i dobra cena

taxi z pardubic

prima odvoz, diky taxi z pardubic :)

TAXI PARDUBICE

TOHLE TAXI PARDUBICE DOPORUCUJU - BEZVA SLUZBA ! :-)

Re: TAXI PARDUBICE

Dekujeme za dobrou recenzi - bude nam cti Vas priste zase svezt ! Vase TAXI PRIMA PARDUBICE

taxi pardubice

taxi pardubice - prima cena, skvele sluzby, zadne cekani - diky a doporucujem ;)

Nejlepší taxi z Pardubic

Zatím jedno z nejlepších taxi z Pardubic, s kterým jsem jela :)

PARDUBICE TAXI

AHOJ, TENHLE TAXICEK DOPORUCUJU, SUPER SLUZBA A PRIMA CENY ! :D

taxi pce

bezva taxi pardubice, dik za prima odvoz

prima taxi z pardubic

Prima taxi z Pardubic ! Pěkný povození, milej řidič, príma cena ! Holky, doporučujeme ! :)

taxi z pardubic

diky za odvoz - dobrej fičák za bezva cenu - SUPER TAXI PRIMA PARDUBICE

pardubice taxi

bezva odvoz - diky vasemu taxi pardubice :*

taxi v pardubicich

cau, super taxi pardubice, rychle sluzby za skvelou cenu, opet jsem se presvedcil, presvedcte se taky !

taxi pardubice

Pridavam se k dobremu hodnoceni, taxi pardubice jsou nejlepsi !!!

pardubice taxi

skvela taxisluzba v pardubicich, doporucuju ! :)

taxi v pardubicich

vase taxi pardubice je skvele - nezklamali jste, prijeli vcas a odvezli za super cenu, diky !

taxi pardubice

diky vasemu bezva taxi v pardubicích, skvely svezeni za dobrou cenu !

taxi pardubice

diky taxi pardubice jsem stihl vlak, slibil jsem podekovani !

taxi pardubice

chvalim tuto taxisluzbu, nechala jsem u nich kabelku a sami me ji prvezli - a nic nechybelo !! V pardubicich je uz jako taxi pouzivam vic nez tri roky a pokazde supr jednani, zadne cekani a o cene zadne smlouvani. Bezva taxisluzba - v pardubicich doporucuju ! :)

Přidat nový příspěvek

Vážení návštěvníci TAXI PARDUBICE, přečtěte si také několik zajímavostí z Pardubic a okolí :

Pardubice leží ve středu východních Čech na soutoku Labe a Chrudimky. Nejstarší dochovaná písemná zmínka o jejich existenci pochází z konce 13. století, městem se staly někdy kolem roku 1340. Tehdy náležely rodu pánů z Pardubic, jehož nejvýznamnější postavou byl Arnošt z Pardubic, první pražský arcibiskup, rádce a přítel císaře Karla IV., význačná evropská osobnost té doby. O dvě stě let později se v Čechách vžilo úsloví "Skví se jako Pardubice", které nebylo v žádném případě přehnané. O tom nakonec každého dodnes nejlépe přesvědčí procházka historickou částí města, která se svým zámkem, podzámčím a náměstím obklopeným malebnými uličkami patří ke světovým unikátům. Neexistuje příliš mnoho takto dochovaných ukázek dovedností a schopností našich předků.
O středověký rozkvět Pardubic se zasloužil rod pánů z Pernštejna. Vilém, který město s okolním panstvím koupil koncem 15. století, přestavěl zdejší vodní hrad na pozdně gotickou rezidenci a jeho synové Vojtěch a Jan pak pokračovali v přebudovávání již v renesančním duchu. Dnes představuje pardubický zámecký komplex s opevněním jeden z mála unikátních přechodů mezi hradem a zámkem, které se na světě dochovaly. Vilém z Pernštejna rovněž rozhodl o půdorysu a jednotném stylu města, který se zachoval do současnosti. Na historickém pardubickém náměstí se dosud nacházejí pozdně gotické a renesanční domy, které organicky doplňují stavby z pozdějších období. Poté, co pardubické panství roku 1560 přešlo z pernštejnských rukou do majetku královské komory, význam i věhlas Pardubic začal upadat, i když zde při občasných návštěvách vítali i panovníky a do 18. století bylo město rovněž významnou pevností. Na druhé straně je však často sužovaly války a nemoci a přísné cechovní předpisy omezovaly rozkvět podnikání.
Mohutné opevnění však nakonec vzalo za své s postupným rozvojem města podmíněným železnou dráhou, jejímž hlavním projektantem byl pardubický občan Jan Perner. Původní trasa z Pardubic do Olomouce nebo do Prahy z roku 1845 se začala záhy rozrůstat do dalších směrů a předznamenala postavení Pardubic jako významného dopravního uzlu, v čemž hrála důležitou roli i výhodná poloha města v samém středu Čech.
Krátce po zřízení železnice se v Pardubicích začal rozvíjet průmysl. Vznikly zde významné podniky jako „Fantovy závody“ (dnes rafinerie Paramo) nebo „Prokop a synové“ (později Továrna mlýnských strojů), které předznamenaly celkový rozvoj pardubického průmyslu, především strojírenského a potravinářského.
Počátek 20. století je v Pardubicích spojen především s Janem Kašparem, průkopníkem české aviatiky, který v roce 1911 uskutečnil první dálkový let z Pardubic do Prahy. V té době se v Pardubicích začal rozvíjet chemický a elektronický průmysl představovaný dvěma velkými firmami – Explosia (nyní Synthesia) a Telegrafie (později Tesla). Po strastiplné první světové válce a vzniku samostatného Československa v roce 1918 zesílila úloha Pardubic coby regionálního centra.
Před druhou světovou válkou žilo v Pardubicích 35 tisíc lidí, ti nejstatečnější z nich se po nacistické okupaci různými způsoby zapojili do odbojového hnutí. Velký vliv na místní odboj měla především výsadková skupina Silver A, jejíž členové – českoslovenští vojáci vyslaní do protektorátu z Anglie – našli v Pardubicích a okolí pomoc i úkryt při přípravě atentátu na Reinharda Heydricha. Po Heydrichově smrti však gestapo rozjelo odvetnou vraždící mašinerii, když na Zámečku na kraji města nechalo mezi 3. červnem a 9. červencem 1942 popravit řadu českých vlastenců. Mezi nimi i obyvatele nedaleké vesnice Ležáky, kterou nacisté vypálili, aby zastrašili své odpůrce. V prosinci 1942 bylo z Pardubic do koncentračních táborů deportováno 563 židů a během roku 1944 zažilo město tři nálety anglo-amerického letectva, které bombardovalo zdejší rafinerii a letiště. Při náletech zahynulo přes dvě stě padesát lidí, zničených domů bylo kolem tisíce. Po osvobození v květnu 1945 většina lidí toužebně očekávala návrat k normálnímu životu, ale komunistický puč v únoru 1948 přinesl zemi jen další totalitní režim.
Naděje na návrat svobody, které po dalších dvaceti letech přineslo Pražské jaro, záhy ukončil srpen 1968. Ten v porovnání s jinými oblastmi Československa proběhl v Pardubicích bez násilí a obětí, nepochybně díky tomu, že celou pardubickou oblast obsadila v první fázi polská, nikoli sovětská armáda. Kromě roku 1968 však komunistická éra poznamenala Pardubice stejně jako všechna další místa za železnou oponou. Soukromé vlastnictví i soukromé aktivity byly zlikvidovány, hospodářství se orientovalo na těžký průmysl, obyvatelstvo bylo represivně zastrašováno a umlčováno pod hrozbou vězení, pronásledování či jenom ztráty zaměstnání. To lidé nacházeli především ve velkých výrobních podnicích jako TMS nebo Synthesia, které vyráběly dle pokynů Moskvy. Přesto se však i v socialistickém období průmysl v Pardubicích nějakým způsobem rozvíjel, chemický v Synthesii, strojírenský v TMS či elektronický v Tesle představovaly opory tehdejší ekonomiky, dávaly práci tisícům lidí a staly se posléze i bezděčnou základnou pro průmyslový rozvoj po sametové revoluci.
Od konce komunistického režimu se Pardubice začaly měnit k lepšímu. Přestože transformace ekonomiky po roce 1989 přinesla zánik některých podniků (Tesla, TMS) a řada dalších podstatně omezila výrobu a počet zaměstnanců (Synthesia), počet nezaměstnaných ve městě se nijak drasticky nezvýšil. Bylo to především díky prozíravé politice města, jehož vedení přišlo už počátkem 90. let s nápadem založit poblíž letiště bezcelní zónu. Na šesti hektarech tak vzniklo svobodné celní pásmo, jediné v České republice, které výrobním a obchodním firmám nabízí montážní, skladovací i výrobní zázemí. K tomu jen dodejme, že v ročence City Invest Czech 2000 byly Pardubice mezi všemi krajskými městy republiky vyhodnoceny jako nejvhodnější pro investování. Samozřejmě, že rozvoj Pardubic a okolí již dnes není závislý pouze na železnici jako před sto lety. Město se světem spojuje také osobní i nákladní letecká doprava, v přijatelné době se snad dočká i napojení na dálniční síť a ve hře je stále i splavnění Labe až do Pardubic, což by znamenalo k připojení na evropskou síť vodních cest.